Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - Karlsju

#1
Koodaukset tuli hoidettua viikon sisällä apukyselystä.  Hieno homma tämä Areena.  Isokiitos näille avuliaille asiantuntijoille.
#2
Koodailuavulle olisi tarpeita Turku-Salo akselilla. Voin kyllä ajella pääkaupunkiseudullekkin. Kyseessä on on Octavia  III RS combi  2014.
Koodaukset:
-CH/LH valot sumareille
-takaluukku kiinni sisältä ja kaukosäätimestä
-oikean peilin kääntyminen alas peruutettaessa
-kattoluukun sulkeutumien sadetunnistimen ohjaamana
-pörinäpöntön pörinätason lasku
-akun varaustason näyttö Columbuksen näytössä
-päivävalon himmentyminen vilkun yhteydessä
ja mitä sitä sitten vielä mahdollisesti  tulee mieleen
#3
Kiitoksia. Linkin takaa löytyi todella kattava selvitys projektista. Tämä toteutetaan. Nyt pitää vain hakea materiaalit ja ruveta hommiin sopivana pouta viikkonloppuna. Hankin auton talvella ja 17" nastoilla auto tuntui vähän äänekkäältä mutta vielä siedettävältä. Kesärenkaat 19" vanteilla  kun laitoin alle niin johan äänimaailma räjähti. Nyt on alla 17" kesärenkaat kyyti pehmeämpää ja hieman hiljaisempaa. Tavoite on saada äänitasoa saada laskettua sen verran että pystyy alla käyttämään noita 19 " extreme vanteita. Nuo 17" kun näyttävät vähän pieniltä.
#4
Ã,,änieristysprojektia pitäisi aloitella. Onko jollain heittää ohjeet Cantonin subbarin irroituksesta Combi RS:n takaboxista? Jossain viestissä siinä oli ollut jotain haasteita.
Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy