Takavalo propleema

Aloittaja Vode, 23.10.18 - klo:19:13

« edellinen - seuraava »

Vode

Golf R 2011 ja takavalon vilkku osiossa kosteutta sisällä, jota pitäs päästä tutkimaan..

Eli miten pääsee takavaloon käsiksi? Katsoin Tubesta vinkkiä, jossa neuvottiin sieltä takarontista repimään sitä karvaista mattoa pois reunamuovien alta, mutta tuossa tuntuu olevan se matto kovaa kuin muovi ja ei vaan lähde, alareunasta repiessäni sain sitä jo halkikin. Ulkopuolella siinä takavalon vieressä on kaksi reikää ja oliskohan niillä jotain merkitystä irroitukseen?

Enhancer

https://youtu.be/Z-3zWt9kiPw

Ei tuota selkeämpää apua tuohon kyllä ole.
Sähkövoimaa: e-UP, e-Golf, ID.3 -> Enyaq -> ID.4 GTX.

Vode

Tuossa videossa se se matto lähtee tosi helposti irti ja samaisesta reijästä olen sitä yrittänytkin repiä, mut ehkä se matto on mulla jotenkin syvemmällä ja jumissa, eli voimaa lisää.

mkn86

Juuri huomasin itsellä saman ongelman -12 mallisessa golffissa..Oikeanpuoleisessa takalampussa reilusti kosteutta..Jos muita vinkkejä löytyy niin otan myös vastaan? Ja jos tuohon youtube videoon saisi linkin kiitos :)

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy