Ilmastointi

Aloittaja VW1964, 25.05.25 - klo:12:51

« edellinen - seuraava »

VW1964

Mitenkäs teillä Tiguanin eHybrid omistajilla toimii ilmastointi automaatilla näin kesällä?. Itselläni on bensa versio uudesta Tiguan mallista ja jotenkin tuntuu että jossain tilanteissa ilmastointi viilentää hitaanlaisesti esim. tilanteissa kun käyn vaikkapa ruokaostoksilla ja lähden parkkipaikalta niin mielestäni ei viilennä kuin pitäisi. Jos laitan vaikkapa a/c max toiminnon päälle niin kylmää tulee eli periaatteessa ilmastoinnin pitäisi toimia.

Tos®

Automaattiasetusta voi säätää, siellä on kolme pykälää: soft, normal ja intensive.
Käy näpäyttämässä ilmastointiruudulla auto-nappulaa
Autotalli:
Golf 2025 GTE
Golf1 Cabriolet
Polo Coupe -89
Polo Classic C -84
Jetta CL 1.5 Automatic -83
Golf LS -74
Kupla 1300 -73

VW1964

Lainaus käyttäjältä: Tos® - 25.05.25 - klo:16:51Automaattiasetusta voi säätää, siellä on kolme pykälää: soft, normal ja intensive.
Käy näpäyttämässä ilmastointiruudulla auto-nappulaa
Joo kiitos vastauksesta. Oli jäänyt auton toimintoihin tutustuminen meikäläiseltä pahasti vaiheeseen. Huomasin viestini jälkeen että vipu josta suunnataan ilman suuntaa suulakkeista toimii myös ilmavirran sulkijana, nuo oli väärässä asennossa. My bad.

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy