mk3 golf 1.9tdi ale evry mod

Aloittaja janifle, 05.04.18 - klo:14:24

« edellinen - seuraava »

janifle

Onko porukka laitellut näihin evryjä? millasilla komponenteillä?

Jultsu

Varmasti on laitellut. Kymmenen senttiä maksava vastus riittää. Osta useampi eri vastusarvoilla niin saat kokeiltua kuinka savuisasta menosta sinä ja auto tykkäätte.
Omasta mielestäni Jultsu on pieni mies, jolla on ainainen tarve öykkäröidä. -mikey

janifle

katkasijasta tarkotus laittaa mutta eipä tietotaitoa, kun yleensä ollut valmis pistoke 2.5tdi konees

janifle

ohjetta kaipaisin tdi pd koneen kanssa.. löytyy 1kohm potikka ja vastuksia 150,180,220,330 ja 480ohm ja löytyy on-on katkaisija.. näillä pitäisi saada vissiinkin evryn toimiin toisel onnil ja toisel vakio? oisko jollain kiinnostusta jeesata

Jultsu

Pitkittäissijoitelluista PD dieseleistä se polttoaineen lämpötila-anturi löytyy öljysuodattimen takaa. Leikkelet lämpöanturin johdoista toisen poikki ja laitat siihen väliin tuon kytkimen ja potikan ja muut häsmäkkeet.
Omasta mielestäni Jultsu on pieni mies, jolla on ainainen tarve öykkäröidä. -mikey

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy