Pakoputken etuosan ja katin vaihdosta kysyttävää

Aloittaja Juzu84, 19.12.17 - klo:18:05

« edellinen - seuraava »

Juzu84

BCB-koneiseen -03 Boraan tarvis vaihtaa katti ja pakoputken etuosa. Meneekö tuo uus pakoputken etuosa paikalleen apurunkoa irroittamatta vai pitääkö apurunkoa tiputtaa alas päin että putken saa menemään keskitunneliin? Orkkis putki on yhestä palasta ja uus katti tulee laippaliitoksilla kiinni niin tarvii tuo etuputki siksi vaihtaa.
Golf -12 TSI. VW Golf Alltrack -2016
VCDS apua tarjolla Ylivieskasta muutaman kymmenen kilometrin säteellä. Kalustona HEX-NET-PRO unlimited ja koodaukset OBD11. Muihin merkkeihin pääsy hoituu myös aina ajantasalla olevalla Launchilla. Yhteyttä voi ottaa privalla.

RealUnreal

Vanha viesti mutta laittelen tänne silti. Itse ratkaisin asennuksen niin ettei tarvinnut apurunkoon yms. koskea eutuputken asennuksessa.  Etuputkesta joutui tosin katkaisemaan juuresta kuljettajan puoleisen putken kannatintapin jotta mahtui vääntelemään paikalleen edestä taaksepäin. Tämän jälkeen hitsasin sen tapin paikalleen.

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy