Vetokoukun sähköt

Aloittaja blackbusa, 24.09.17 - klo:13:03

« edellinen - seuraava »

blackbusa

Löytyisikö joltain selvät ja yksinkertaset ohjeet vetokoukun sähköjen vetämiselle, vetokoukku siis jo asennettu jossa ECS 5F001V2S boxi josta eteen päin kojetaululle pitäs sähköt saada! Johtosarjaa boxista eteenpäin ohjeineen voipi tarjota tai vain pelkät ohjeet... liitin löytyy mistä sähköt lähtee mutta johdot katkottu!!

karppov

Audi A6 Avant 2.0 -07
Skoda Octavia vrs -06

blackbusa

#2
Tuli vähän tyhmä olo mut miten tuolta löytyis ne golf V ohjeet?

karppov

#3
Vasemmassa reunassa: valitse malli, sieltä volkswagen, golf ja oikea malli. Sitten vetokoukku jonka kanssa sähköjen asennusohje.
tuossa esim. golf hb 1.6
http://www.autoluettelo.fi/wls/view_article_document.do?owner=77&language=FI&file=756673_Golf5+(3).pdf
Audi A6 Avant 2.0 -07
Skoda Octavia vrs -06

blackbusa


blackbusa

Pitääkö olla jotain erikois liittimiä kun kytkee johtoja kojetaululle sulakerasiaan ja can väylään... ja jos pitää olla niin mistä löytyy moisia liittimiä?

Jultsu

Jos haluat tehdä alkuperäisasennustyyliin niin kyllä, marmorilta niitä saa suolaiseen hintaan, 1-3e per yksi metalliliitin. Canväylä pitää sitten vetää parikierretyllä johdolla.
Omasta mielestäni Jultsu on pieni mies, jolla on ainainen tarve öykkäröidä. -mikey


Daatta

Jos tarkoitus on kytkeä merkkikohtaisella sarjalla peräkoukun sähköt, niin ei siihen parane enää toista (yleismallista) kytkentäsarjaa sotkea. Käsittääkseni tarviset Brink johtosarjan 90270328, jossa on liittimet sulaketauluun ja piuhat joihin CAN-väylä kytketään. Voihan sähköt ottaa taulusta abikolla ja laittaa ax15A sulakkeet väliin. Can-väylä otetaan ryöstäjillä joka tapauksessa.
ID.4 Pro 4MOTION Elegance
Ex: ID.3 Pro Performance Business -20, Seat Leon Cupra ST 300 4drive -18
Leon Cupra 265 -14, Leon 20VT TS -04

karppov

Tuon sähkö-sarjan hintaan kun laitat n.50â,¬ lisää saat marmorilta/merkkiliikkeestä uuden sähkösarjan.
Laakkoselta tässä Tampereen seudulta olisi saanut edullisimmin sähkösarjan kun plusgolf'iin laitoin,
mutta mun palapelistä ei puuttunut kuin liittimet ja rosvot.
Audi A6 Avant 2.0 -07
Skoda Octavia vrs -06

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy