Loppui Leon sportstourerin toisesta avaimesta patteri ja en saanut synkattua patterinvaihdon jälkeen.
Ohjekirjassa oli kutakuinkin näin1) Irroita "avaintikku" kaukosäätimestä 2) paina lukituksen avauksen painiketta 3) avaa ovi "tikulla" minuutin sisällä 4) valmista tuli
No, enpä saanut toimimaan... onko muilla kokemusta tosta? Edes kaikkitietävä Youtube ei antanut vastausta. Hävettäs viedä moisen takia huoltoon.
Yleensä tuo prosessi alkaa sillä, että kuski ovi avataan mekaanisella avaimella ??? Ei toki kokemusta noin uudesta kulkimesta.
öö.ilmoittiko auto avaimen patterin vaihdosta? Vai loppuiko yhtäkkiä?
Mulla alkoi syksyllä valittaa molemmista avaimista että patteri lopussa. Vaihdoin patterin molempiin mutta en tehny muuta temppua kun että painoin sitten avausnappia. Ei mitään ongelmia tullu vaan molemmat toimii ihan kuin ennenkin ???