Jo on taas aiivan hämärä myysteeripotilas. Kylmänä ei ylimääräisiä ääniä mutta kun kone alkaa vähän lämmetä niin jo alkaa selkeä vinkuna. Aluksi luulin että on laturi vainaa, ei ole. Eikä ole ac kompurakaan. Öljynsuodattimeen kun pistää "stetoskoopin" ni on aivan älytön vinkuna.
Miten helevetissä voi öljynsuodattimen jalka vinkua, en ummarra.
Jotain kuivunutta öljymuhjua siellä jossain suodattimen onkaloissa olevassa putkessa josta syntyy puhallininstrumentin tapaan värisevä kappale?
Ei pitäisi olla mikään amerikantemppu purkaa sitä lauhdutinta, tietysti vähän sotkee kun pitää nesteletkut tulpata ja muutama desi öljyäkin taitaa tulla ulos.
Vaihdoin koko lauhduttimen suodattimineen.. jo toimii. Aika erikoista koska tämä tuli aivan lennossa.. ja öljyjä vaihdettu riittävän usein. case closed.