VAGarena.fi

Automerkit ja -mallit => Volkswagen => Transporter T4 => Aiheen aloitti: Mas@ - 07.08.15 - klo:19:04

Otsikko: Transporter t4 -01 Axl Syncro pitkä 97kw
Kirjoitti: Mas@ - 07.08.15 - klo:19:04
Juuri hankkimassani Porterissa havaittiin kytkin- ja kmvprempan yhteydessä että kardaanin takapäässä oleva kuminivel eli kumilimppu tai -rätti (liekö viralliselta nimeltään värinänvaimennin) on aivan lopussa. Paikallinen Vw- korjaamo ei myy pelkästään em. osaa vaan reiluina kavereina antaisivat kardaanin keski- ja takapään kaupan päälle. Ikävä juttu on se että hinta on 3290 â,¬, enkä tarvitse kardaaniakselia. Kysymys kuuluu: Passaako jonkun muun Vag- konsernin pirssin kumilimppu tähän malliin?? Ajattelimme ottaa limpun irti ja tehdä salapoliisityötä josko jostain löytyisi vain tämä rikkinäinen osa ehjänä, uutena tai käytettynä ja alle 3290 euron. Helpottaisi hirmuisesti jos joku osaisi/viitsisi ottaa kantaa tähän... Ja tietenkin ostan sellasen mielelläni!! Etusijalla on luonnollisesti uusi osa mutta tosiaan ehjä käytettykin käy. Auton malli löytyy otsikosta.
Otsikko: Vs: Transporter t4 -01 Axl Syncro pitkä 97kw
Kirjoitti: Larmatin - 04.04.16 - klo:19:20
ihan mielenkiinnosta onko oikeesti 97kw?
Otsikko: Vs: Transporter t4 -01 Axl Syncro pitkä 97kw
Kirjoitti: ihminen - 15.07.21 - klo:17:33
Eiku oisin vaa kysyny, että onko tällä foorumilla kukaan saanu ikinä vastausta mihinkään? Ja toinen kysymys: onko olemassa joku toimiva Folkkari-foorumi?
Otsikko: Vs: Transporter t4 -01 Axl Syncro pitkä 97kw
Kirjoitti: Larmatin - 15.07.21 - klo:17:47
Lainaus käyttäjältä: ihminen - 15.07.21 - klo:17:33
Eiku oisin vaa kysyny, että onko tällä foorumilla kukaan saanu ikinä vastausta mihinkään? Ja toinen kysymys: onko olemassa joku toimiva Folkkari-foorumi?

On saanut ja kyllä tämä foorumi toimii ihan hyvin.