Kävipä niin, että sivupeilin peilipinna liima tms. antoi pikkuhiljaa periksi ja peilipinta lähti irti. Kellään kokemusta millaisella tavaralla tuo kannattaa liimata takaisin, jotta peilin lämmitys toimii jatkossakin?
Onko peili pysynyt kiinni? Mulle tuli sama vika. Laitoin sitten pikaliimalla mitä abc:lta lauantai-iltana sai. Saas nähdä kuinka lämpiää tai pysyy kiinni. Oli muuten apukuskin peilipinnan takapuoli suurentava. Liekö sama peili käytössä ausseissa/briteissä suurentavana versiona vasemmalla puolen?
Itse kiinnitin jollain ikkunalasien kiinnitykseen käytettävällä massalla, hyvin on pysynyt kiinni. Millä tahansa liimaakin, niin kannattaa pitää huolta, että liimaus on mahdollisimman laajalla alueella ja mahdollisimman taisainen kerros, jotta peilin lämmitys toimii tasaisesti. Niin ja hyvin on tuo oma kiinnitys ainakin toiminut.