VAGarena.fi

Automerkit ja -mallit => Volkswagen => Golf / Jetta V (03–08) => Aiheen aloitti: skandinaavi - 14.05.13 - klo:13:30

Otsikko: Golf V (Kuskin) oven purkaminen
Kirjoitti: skandinaavi - 14.05.13 - klo:13:30
Nyt olisi sitten aika purkaa tuo kuskin ovi ja vaihtaa johtosarja talvella rikkoontuneen tilalle http://www.vagarena.fi/index.php?action=post;topic=13099.0;last_msg=304132 (http://www.vagarena.fi/index.php?action=post;topic=13099.0;last_msg=304132) linkin takana vähän taustaa mun "keissistä".

Koitin tutkiskella foorumia ja etsiä käytännön vinkkejä rojektiin, mutta oikeastaan ainut jonka löysin oli mabe;n selostus ovien vaimentamisesta. http://www.vagarena.fi/index.php?topic=5461.0 (http://www.vagarena.fi/index.php?topic=5461.0)
Hyviä vinkkejä tuolta saa, mutta kaipailisin vielä kokemuksia ko. toimenpiteestä. Johtosarjan vaihdossahan on purettava myös oven sisäpahvit, joten jos edes tästä kokemusta niin jaa se !


Otsikko: Vs: Golf V (Kuskin) oven purkaminen
Kirjoitti: M_M - 14.05.13 - klo:14:07
Omaa kokemusta ei ole, mutta ellet ole jo katsonut näitä, niin olisko näistä ohjeista mitään iloa?

Pintapelti: http://www.my-gti.com/1126/door-outer-panel-removing-and-installing (http://www.my-gti.com/1126/door-outer-panel-removing-and-installing)

Sisäpuolen verhoilu: http://www.my-gti.com/1112/drivers-front-door-trim-removal-and-installation (http://www.my-gti.com/1112/drivers-front-door-trim-removal-and-installation)

Otsikko: Vs: Golf V (Kuskin) oven purkaminen
Kirjoitti: skandinaavi - 16.05.13 - klo:15:47
Kiitos M_M! Suuri apu tulee noista varmasti olemaan...