VW Passat B8 polttimot

Aloittaja Jugiis, 20.01.25 - klo:04:31

« edellinen - seuraava »

Jugiis

Terve!

Täältä varmasti löytyy vastaus helpoiten että mitkä polttimot on 2015 vuoden Passatin halogeeni polttimo päiväajovaloisa?
Lähivalo H7
Kaukovalo H9
Mutta tuo päiväajovalon polttimon kanta vaatisi vielä vahvistusta. Kyseessä karvalakkimalli eli sumuvaloja ei ole.


leoporsti

A3 8PA 2.0 TFSI (EA113) quattro
Uusi VAG-foorumi avattu, liity mukaan:
keskustelu.vagtech.fi

o.b.

Mä vaihdoin kusenkeltaisten halogeenien tilalle ledit ja hyvin on toiminut. Takakontissa vielä varuilta toinen setti kun ei käynytkään tytön autoon.

https://www.aliexpress.com/item/4000971244043.html

Jugiis

Mites semmonen asia, että mistä selviää on auton valot can-ohjattu? Onko halogeenit aina ns. Vanhalla tyylillä?

Jultsu

käytännössä jokaikinen tämän konsernin auto vuoden 2010 jälkeen tarvii ledivalot vastuksilla jotta auto ei sytytä herjoja mittaristoon (tai vaihtoehtoisesti sitten diagnostiikkavehkeet joilla kytkee polttimovaroitukset pois päältä jos mahdollista)
Omasta mielestäni Jultsu on pieni mies, jolla on ainainen tarve öykkäröidä. -mikey

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy