ajovalopolttimon (H7) vaihto kuskinpuolelle. golf variant 2017

Aloittaja Hegetsu, 22.10.22 - klo:13:16

« edellinen - seuraava »

Hegetsu

Yritin vaihtaa polttimoa, mutta en saanut vanhaa polttimoa (H7) irti. Vasemmanpuoleisin polttimo kuskin puolella. Ei liiku mihinkään vetämällä tai kiertämällä. Kaksi metalliklipsiä molemminpuolin, mutta mietin tarviitseeko niihin koskea. Ohjekirja ei valaise asiaa. Edellisestä autosta lähti niin helposti, mutta tämä tuottaa harmaita hiuksia.




Hegetsu

Pikkaisen erilaiselta näyttää tuo pidike. Katsoin varmaan kymmenen opasvideota aiheesta. Kaikissa tuo lamppu ja pidike lähti ilman johtoa tuolta ja lamppu otettiin irti vetämällä. Itsellä on tuossa nuo kaksi johtoa kiinni mikä vaikeuttaa hommaa. Pitää taas huomenna käydä yrittämässä.

Hegetsu

Sain vaihdettua lampun. Oli vaan tosi tiukassa, mutta samalla tavalla vetämällä ja nitkuttamalla se lähti kuin kaikki muutkin.

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy