Fabia mk1 keskuslukko

Aloittaja pannupää, 26.09.17 - klo:18:49

« edellinen - seuraava »

pannupää

Eli auto on 2001 fabia farkku , avaimella käännettävä keskuslukko, joskus menee vaan kuskin ovi lukkoon joskus kaikki , sama jutta avatessa joskus aukeaa kaikki ovet joskus vaan kuskin ovi , takaluukku aukeaa joskus kahvasta joskus täytyy avata kuskin penkin vierestä olevasta vivusta ja vielä sisävalot ei aina toimi kun avaa oven joskus toimii .
Hyvät vinkit vikakohteesta otetaan vastaan.

Jultsu

Jonkin (tai joidenkien) ovien lukkomoduuli, lukon mikrokytkimet, ovien johdotus tai oven väyläohjainlaite.
Omasta mielestäni Jultsu on pieni mies, jolla on ainainen tarve öykkäröidä. -mikey

pannupää

OK, Kiitokset. Purin kuskin oven lukkolaitteen ja sisällä olevasta piirikortista tinasin kaikki juotokset uudestaan niin nyt rupesi taas keskuslukko pelittämään.
Oli sivumennen sanoen aika tikkunen homma purkaa ensin lukkolaite irti ja sitten saada itse paketti takasin kasaan kaikkine jousineen jne mutta onnistui kuitenkin.

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy