Uudehko vai käytetty Citigo

Aloittaja Der Alte, 14.12.13 - klo:19:38

« edellinen - seuraava »

Marko

Lainaus käyttäjältä: Emil - 07.01.14 - klo:19:17
Eihän ne nettiauton halvimmat ole niitä malleja, jotka uutena maksaa 17 te. Ei niitä voi edes verrata keskenään. Paitsi niin, että mitä kalliimman mallin ostaa uutena, niin siitä enemmän sen arvo laskee. Samoin kuin missä tahansa autossa.
Oikeassa olet tuossa asiassa.Pistää vaan mietityttämään,että kannattaako uudesta kunnon varusteilla olevasta maksaa 17 te,kun käytettyä karvalakkia saa noilla hinnoilla :)
Skoda octavia scout Tdi 184 horsepower -17
+ muuta kalustoa,niin että hirvittää.

Emil

Jokainen voi valita omien mieltymysten ja varojensa mukaan. Mutta pakkoko siihen uuteen on kaikki mahdolliset ominaisuudet valita, jos käytetyssäkin riittäisi karvalakkimalli. Skodan nettisivuilla voi helposti rakentaa itselleen sopivan mallin, eikä siellä ole pakko aloittaa kalleimmasta mahdollisesta mallista.  :)
Tähänkö listataan entiset autot? Entä jos niitä on ollut niin paljon, ettei itsekään muista kuinka monta?

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy