1.9td t4 portteri ei käynnisty

Aloittaja Tessuuu, 03.04.22 - klo:20:23

« edellinen - seuraava »

Tessuuu

Portteri seisonut kaksi kuukautta eikä enää käynnisty, myöskään hehkutuksen merkkivalo ei syty. Käytin suihkua auki, ei tule yhtään ainetta startatessa. Tankissa on ainetta ! Ohjaako jokin sulake/rele sekä hehkutusta että pumpun päällä olevaa solenoidia?

Mikey

Voi olla että startatessa kierrosluku jää niin matalaksi, että ECU ei anna lupaa ruiskuttaa.

Eli hapokkaampaa akkua/apuvirtaa peliin noin aluksi.

Tessuuu

On kokeiltu hinaamalla ja apuvirralla. Paikoilla uusi akku...

Larmatin

Ei oo ecua mekaanises pumpus. Vaihtoehtoja on paljon. Hehkuilla ja pumpulla ei tekemistä toisten kans. Tuleekl virrat normaalisti päälle?
Monesti vanha pumppu jos seisoo pitkää niin voi valuttaa naftat takas tanlkiin ja ei lähe käymään.vaatii ilmauksen. Pitäis mitat tuleeko pumpulle sähkö. Onko siinä viellä ajonesto kiinni?
-01 syncro T4 "lessumalli" keittolevyllä

Tessuuu

Auto saatiin käymään... oli pellinalta yks isompi sulake poikki. Nyt vain palaa Abs ja öljynpainevalo ja piiputtaa ko mahdoton käydessä... on öljyä!

Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy