Octavia II ('06) TDI AUX-liittimen asennus

Aloittaja KadaverPR, 08.02.14 - klo:18:37

« edellinen - seuraava »

KadaverPR

Iltaa,

Elikkäs olisin AUX-liitäntää olisin vailla. Fm-lähettimiä on testattu muutamia erilaisia ja niistä ei hyvä maku jäänyt. Ã,,änenlaatu oli kaikissa kolmessa kokeilemassani vaihtoehdossa jostain syystä kehno. Tästä syystä haluan AUX-liittännän.

Antakaahan hyviä linkkejä, vinkkejä ja neuvoja nyt kaikki askartelijat, mekaanikot ja kotikokit siellä. Mistä saisi hyvään hintaan tarvittavat värkit asennusta varten ja selkeät ohjeet joita noudattaa?

Kiitoksia jo etukäteen.

Dirti

Riippuu mikä soitin on kyseessä mutta oletettavasti vakiosoitin joten kävisikö tämä? http://www.slamit.net/product/7896/aux-in-asennussarja-rcd300-rns-e-concert-3-columbus

Itse en tosin osta kuin pakosta slamitilta koska homma ei vaan toimi niin kuin pitäisi ja olen huomannut että marmorilta saa monesti samaan hintaan tai nykyää aika monesti jo halvemmalla. Tietenkin ulkomailta kanssa saa hyvään hintaa.
Polttomoottorilla liikkuvat:

Skoda Superb 1.4 TSI ACT DSG Style 2016
MAN TGM 18.290 2017

"Lihaksilla" liikkuvat:

GT Zaskar Expert 2009
Felt Bandit

OBDeleven@Espoo


Lakiasiaintoimisto Lehtonen Oy