Lainaus käyttäjältä: dunlop - 18.08.21 - klo:13:36Vaivaako tuota vaihteistoa edelleenkin samat mekatroniikan ongelmat, jotka ovat olleet Passat GTE´ssä jo vuodesta 0? Jos on niin ei oikein hyvältä vaikuta.
Sain omani vaihdelaatikon vaihdosta reilun kolmen viikon jälkeen takaisin. Kovasti ihmettelen vaan mitä takuuajan jälkeen näissä keisseissä tehdään. Vaikka valmistaja tulisi kuinka prosentuaalisesti vastaan niin tuommoisista "noin 15 kiloeuron" osista jää kuluttajallekin kivasti maksettavaa. Toivottavasti tehtaalla on oikeasti nämä syynissä ja näihin korjauksiin saataisiin joku kestävämpi ratkaisu.



Sääli ettei Helkema-auto tai valmistaja voi tuota myöntää ja tulla vastaan. Mulla on autossa vielä yli vuosi takuuta jäljellä. Tosin tänään kyllä vilkuilin varovaisesti Teslan verkkosivuja.
Kylläpä kannatti.
