Olisko jollain jäänyt ylitse philipsin alkuperäistä kiinnityholkkia, eli onko joku ostanut philipsin lisätarvike holkit autoonsa?
Menu
Näytä viestitTämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy. Näytä viestit MenuViestit - t-techSivuja1
#1
Yleinen VAG-keskustelu / Vs: Led polttimoista18.01.21 - klo:13:23
Olisko jollain jäänyt ylitse philipsin alkuperäistä kiinnityholkkia, eli onko joku ostanut philipsin lisätarvike holkit autoonsa?
#2
Yleinen VAG-keskustelu / Vs: Led polttimoista08.01.21 - klo:15:03
Kiitos vastauksesta, mutta tämä ei ratkaissut ongelmaa. Autossaani on normaali h7 poltin, joka kiinnittyy paikoilleen työntämällä, ilman rautalankaa, ja normaalilla pistokkeella. Philpsien pitäisi sopia paikoilleen ilman ylimääräisiä sovitteita. Philipsin oma kiinnitys sopii hyvin, mutta rikkoutuu polttimoa asennettaessa.
#3
Yleinen VAG-keskustelu / Led polttimoista08.01.21 - klo:12:53
Onko kukaan saanut asennettua philips h7 led polttimoita sellaiseen kantaan jossa kaksi kynttä pitää polttimoa paikallaan? Itselläni soviterenkaan asennus onnistui helposti, mutta polttimoa paikalleen kiertäessä rengas menee heti rikki.
Onko näihin saatavilla metallisia soviterenkaita? Muutama erikoismalli on olemassa, mutta nyt tarvittaisiin kestävämmät perussovitteet. #4
Transporter T5 (03-) / Vs: T5 pissapojasta10.03.17 - klo:16:40
Katsoin väärin sulekorttia, siinä on lasinpyyhkimen kuva sulakkeeen 30 kohdalla.
#5
Transporter T5 (03-) / T5 pissapojasta10.03.17 - klo:09:40
Talven tullen huomasin pissapojan käytön vaikeutuneen vaikka lasinpesunestettä oli riittävästi. Huomasin sulakkeen 30 b-rasiassa palaneen.Uusi sulake paloi heti, joten vaihdoin uudet pissapojan suuttimet, vaikka vanhat olivat yleismittarin mukaan kunnossa, vastusten todellista kuntoa on vaikea mitata yleismittarilla. Tämän jälkeen tutkin johdotusta pitkän tovin enkä huomannut päällepäin näkyviä vikoja. Suuttimille ei tule virtaa lämpimässä, mutta ulkona ajaessa sulake palaa. Onko lämmitykselle jokin ohjaus? Autossa ei ole takalasinpyyhintä. Sulakekortissa on sulakkeen 30 kohdalla polttoaineen jakelumittarin kuva. Lasinpesunesteen varoitusvalo ei ole toiminut kymmeneen vuoteen, onko tällä jotain vaikutusta?
#6
Transporter T5 (03-) / Vs: VW T5 -04 tihkukytkin01.02.16 - klo:09:35
Konepellin lukon katkaisija on rikki. Noissa on sellainen hienous, että tihku menee pois päältä konepeltiä avatessa, jotta konelti ei osu pyyhkijöihin.
Käytä konepeltiä auki, sillä tämä korjaantuu. Sivuja1
|
Valokuvaaja JyriLaitinen.fi – Laadukas ja luotettava.
Fitnesskuvaus, Hääkuvaus, Hautajaiskuvaus, Henkilöstökuvaus, Ilmakuvaus, Muotokuvauskuvaus, Lapsikuvaus, Lemmikkikuvaus, Profiilikuvaus, Yrityskuvaus, Tapahtumakuvaus, Perhekuvaus, Tuotekuvaus ja Ylioppilaskuvaus, Toimialue pääkaupunkiseutu (Espoo, Helsinki, Kauniainen ja Vantaa) ja koko Suomi |