Mikä olisi paras tapa ja aine millä navin ruudun saisi puhtaaksi.Minulla on RNS315 navi.
Nihkeä mikrokuituliina on ainakin ihan ok.
...kera pahanhajuisen kostean hönkäyksen.
^Hehe... tarkoitin vain, että tietenkin se oiva mikrokuituliina pyyhkii nätimmin ne rasvaiset sormenjäljet kun pinnalle kondensoituu vähän kosteutta avuksi. :)
No nyt munkin hidas äly ymmärtää yskän. Mä kun luulin kommenttisi perusteella, että siitä nihkeästä mikrokuituliinasta tulisi autoon joku paha haju ::)
Pitääkö sitä puhdistaa? Eikö auton vaihto uudempaan olekkaan riittävä ratkaisu ongelmaan :o
Uskoisin että edellä mainittujen kikkojen lisäksi naviin pätee samat ohjeet kuin taulutelevision ja tietokoneen näytön puhdistukseenkin.
Tässä (http://www.yhteishyva.fi/viihde/viihde_elektroniikka/viihdeteknologian_puhdistus/fi_FI/tv_n_kuvaruudun_tietokoneen_nayton_puhdistaminen/) on joitakin vinkkejä koottuna saman otsikon alle.
Näin sen voi myös tehdä!
Time to spit on the lens of my new sony digital camera (http://www.youtube.com/watch?v=_FOVs1JW5vc#)
Lainaus käyttäjältä: Kukkanen - 16.02.12 - klo:13:15
No nyt munkin hidas äly ymmärtää yskän. Mä kun luulin kommenttisi perusteella, että siitä nihkeästä mikrokuituliinasta tulisi autoon joku paha haju ::)
Tästä tulee kieltämättä mieleen, että käytettyjen sukkahousujen haarakiilasta saa jännän hajuisen nenäliinan. ::)