Takaoven lasin vaihdoin kaikki toimi ovet aukes.kävin vikakoodit poistamassa,
kotona ei ovi enää auennut ei ulkoa eikä sisältä.kuinka sensaa auki särkemättä paneelia?
lukko napsahtaa kun painaa lukitus nappia.Lukkoon en koskenut sisä avaus vaijeri piti
ottaa vain irti.Sielä oli jonkillainen kiila jossa oli jousi irtonaisena kun lasin vaihdoin.
liekö perinteinen mikrokytkinvika, lukkomoduuli mennyt takalukkoon. Tuo saattaa herätä taas henkiin kun lämpötila tai ilmankosteus muuttuu nykyisestä. Sähköjäkin voi koittaa käyttää pois ovesta, haitarikumiin pitäisi päästä käsiksi etuoven avaamalla ja jos tässäkin mallissa liitospiste b-pilarissa niin liittimet irti (toinen kaiuttimelle, toinen oven sähköille)
Ei toiminut vaikka otti johdot irti
Kuvaa en saanut lisättyä mutta alla linkki millainen osa sieltä irtosi-
saakohan sitä kahvaa millään purettua? sisäpaneelia löytyy pari kappaletta on vaan eri värinen ,tumma,
https://www.ebay.co.uk/itm/265017735735?chn=ps&_ul=GB&mkevt=1&mkcid=28 (https://www.ebay.co.uk/itm/265017735735?chn=ps&_ul=GB&mkevt=1&mkcid=28)
Lainaus käyttäjältä: jarkar - 08.10.25 - klo:18:54Ei toiminut vaikka otti johdot irti
Kuvaa en saanut lisättyä mutta alla linkki millainen osa sieltä irtosi-
saakohan sitä kahvaa millään purettua? vois jollain rautalangalla tai mensselillä yrittää sisäpaneelia löytyy pari kappaletta on vaan eri värinen ,tumma,
näyttää lukkoon liittyvän tuo osa
https://www.ebay.co.uk/itm/265017735735?chn=ps&_ul=GB&mkevt=1&mkcid=28 (https://www.ebay.co.uk/itm/265017735735?chn=ps&_ul=GB&mkevt=1&mkcid=28)