Hei tietäjät, Caddystäni, vm-12 on hävinnyt ojan puolen takasuojapala kattokaiteesta. Marmorilta voisi saada, mutta varmasti joutuu marmoristakin maksamaan (ja kun ei vaikuta huippunopeuteen eikä merkittävästi pa-kulutukseenkaan), niin kysyisin saako tuollaista "rihkamaa" jostain edullisesti? Mikähän olis osan nimi Lontoon ja/tai Berliinin murteella? Kiitos etukäteen
Ps uusin kysymykseni, olisiko Pori-Seinäjoki-Tampere suunnalla joku joka osaisi ohjelmoida jälkiasenteisen vakionopeussäätimen ao vm -12, 2.0Tdi Caddyyn? Tästäkin kiitos.
näitä osia kannattaa etsiä alkuperäisen varaosanumeron kanssa, alkuperäisen varaosanumeron löytää nettietkasta, esim. https://ifinterface.com/page/page3.php?lnid=2 ja ylhäältä klikkaa "carprog2"
Kiitos vinkistä - mutta "he" myyvät vain vanhempiin autoihin osia.
Muita/lisävinkkejä voisi laittaa - kiitos etukäteen!
Kysy nyt marmorilta saatavuus ja vertailuhinta. Vaikea tuollaisia yksittäisiä muoviosia on käytettynä löytää. Ellei sitten pääse romuttamolta itse purkamaan. Eikä kukaan valmista "rihkamaa" uusiotuotantona.