Moi, autona caddy maxi 2018,2 litra diesel.Radio toiminut,mutta vähitellen tullut enemmän suhinaa ja nyt ei löydä asemia. Epäilen antennipuolen vikaa. Onko kellään ollut vastaavia ongelmia?
Minkälainen radio siinä on? Menu/setup nappia kun pitää pitkään pohjassa, pääsee huoltovalikkoon jossa näkee ANT1 ja ANT2 tiedot
Alkuperäinen radio,missä ruudussa parkkitutkan näkymä myös. Huoltovalikossa näytti vain ant A ja kentän laatu ja voimakkuus nollassa. Onkohan tässä vain yksi antenni kuskinpuolen peilissä? ::) i
En ole koskaan kuullut että antennit olisi peileissä. Ne on joko katolla, takasivulaseissa tai takalasissa lämmityspiuhojen välissä
Onko tupakinsytkärissä jotain laitteita? Halvat kiinalaiset laturit pystyy paskomaan melkoisen määrän häiritsevää radiosignaalia joka voi estää radion kuuluvuuden tehokkaasti.
Kyllä antenni löytyi kuskinpuolen peilistä ja vika myös.Oli tullut isku peilinkuoreen antennivahvistimen kohdalle ja halkaissut sen. Sähköjohdon pätkästä tein väliaikaisen antennin. Kuuluu ainakin parkissa hyvin.