-10 variantti passatti kyseessä. Nyt kun on tullut taas hämärää niin olen huomannut esim taustapeiliin katsoessa, että liikennemerkit loistaa punaista. Tällä viikolla aamuvuoroon mennessä parina päivänä työkaveri ajanut takana ja sanonut että minun oikea takavalo palaa aivan jäätävän kirkkaana. Vilkku myös.
Oletan että valo on alkuperäinen. Vasemman valon jouduin vaihtamaan palaneiden ledien takia ja se toimii normaalisti. Mikä juttu?
Kuulostaa siltä että oikean puolen ledit kyrvähtää kanssa ihan justiinsa jos ne helottavat superkirkkaina. Keskuselektroniikkaboksilta voisi kurkata koodaukset että onko takavalot täydellä 100% höngällä, saako sieltä pudotettua kirkkautta, vai onko nyt siis niin että se uusi vasen umpio palaa himmeämpänä kuin vanha oikea?
Näinköhän niitä saa eri puolilta säädettyä erikseen? Luulisi että molemmat säätyisi samalla kertaa kun muuttaa arvoa. Ei ole VDCS joten en tiedä. Pitäisi varmaan kyllä perehtyä ja hommata, mutta en tiedä mistä alottaisi.
Vag-can prolla saa säädettyä, kun tietää mitä tekee.
Luulis että syynä on tällä kertaa jokin muu, jos mihinkään ei ole koskettu.
Tiguanissa ei auttanut vaikka vcds:llä sääti valojen prosentteja, hehkulamppuihin se vaikutti mutta ei ledeihin.
Lainaus käyttäjältä: Tos® - 23.09.22 - klo:17:10
Vag-can prolla saa säädettyä, kun tietää mitä tekee.
Luulis että syynä on tällä kertaa jokin muu, jos mihinkään ei ole koskettu.
Tiguanissa ei auttanut vaikka vcds:llä sääti valojen prosentteja, hehkulamppuihin se vaikutti mutta ei ledeihin.
Ei ole mihinkään koskettu. Ostin auton keväällä ja tosissaan vaihdoin sen vasemman valon palaneiden ledien takia ja nyt huomattu, että tuo oikea puoli palaa todella kirkkaasti.