VAGarena.fi

Automerkit ja -mallit => Volkswagen => Passat 3C (05–10) => Aiheen aloitti: vwtoubi - 01.09.22 - klo:16:13

Otsikko: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: vwtoubi - 01.09.22 - klo:16:13
Eli lopetti puhaltamasta. Moottori ehjä, etuvastus uusittu, sulake ehjä. Mitä seuraavaksi?
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: vwtoubi - 01.09.22 - klo:19:22
Automaatti-ilmastointi.
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: Soppa - 01.09.22 - klo:20:26

Onko autossa webasto johon asennettu kello / kaukosäädin jälkeenpäin. Voisi liittyä sen kytkentöihin.
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: vwtoubi - 02.09.22 - klo:06:07
2.0fsi. ei oo Webastoa/kellokytkintä.
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: o.b. - 02.09.22 - klo:10:29
Mittaa, tuleeko "esivastukselle" tulevan liittimen paksuihin johtoihin 12V jännite. Liittimeen tulee myös ohuempi johto, jonka jännite pitäisi muuttua kun puhaltimen nopeutta muutetaan.
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: vwtoubi - 02.09.22 - klo:23:08
Nuihin paksuihin johtoihin tulee jatkuva 12V. Liittimesä lisäksi 2kpl ohuempaa johtoa. Koitan mitata vielä nuo, ku saan auton taas takas pajalle.
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: tokera - 02.09.22 - klo:23:24
Vikakoodit lukuun. Ilmastoinnin ohjainlaite taitaa olla käyttöpaneelissa. Saattaa olla siinäkin vikaa, eikä käskytä puhallinmoottoria oikein.
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: vwtoubi - 04.09.22 - klo:23:48
Eipä oo moista aparaaattia. Täytyy vaan miettiä, ja mittailla, josko tuo vika tulis vastaan.
Otsikko: Vs: Lämmityslaitteen moottori
Kirjoitti: Garry Grandy - 05.09.22 - klo:08:14
 Mitäs sitte tapahtuu kun syötät suoraa 12v moottorin niihin kahteen liittimeen virtaa pyöriikö sitten, kaverin kolffissa samanlaista vikaa pyöri kun syötti suoraan moottoriin 12v mutta kun laitto piuhat kiinni ei toiminut ota myös se vastuksen liitin irti pyöriikö silloinkaan pitäis pyöriä täydellä teholla