Mikäs foorumia vaivasi tänään? Menetettiinkö paljon dataa vai selvittiinkö pelkällä säikähdyksellä?
Olisiko ollut palveluntarjoalla jonkinlaista laajempaa häikkää? Ainakin sellaista tekstiä työkoneen näytölle tuli lounastunnilla.
Ainakin jotkut omat postaukset ovet hävinneet.
Vastaus käy ilmi Kukkasen postauksesta UVW:llä: http://www.provektor.com/?View=entry&EntryID=153 (http://www.provektor.com/?View=entry&EntryID=153)
Melkoinen katkos, ei voi muuta sanoa.
Posteja näkyy puuttuvan kyl... monestaki paikkaa
Kivaa. Tehdään testejä imoittamatta vuokralaiselle. Tuolla voidaan silitellä isommallakin nyrkillä jonkun otsaa.
Lainaus käyttäjältä: Tos® - 21.01.11 - klo:19:42
Posteja näkyy puuttuvan kyl... monestaki paikkaa
Jep, 38 tunnin (20.1. klo 5.40 - 21.1. klo 19.40) tapahtumat hävis bittiavaruuteen. :S
Palveluntarjoajan sivulla olevan tiedotteen mukaan tiedostot on palautettu eilisen päivän varmuuskopiosta, varmuuskopio lienee siis peräisin tuolta 20.1 aamulta.
Lainaapalvelin joudutaan asentamaan uudestaan ja asiakkaiden tiedostot joudutaan palauttamaan 20.1.2011 varmuuskopiosta.
Lainaus käyttäjältä: Quality - 21.01.11 - klo:19:42
Vastaus käy ilmi Kukkasen postauksesta UVW:llä: http://www.provektor.com/?View=entry&EntryID=153 (http://www.provektor.com/?View=entry&EntryID=153)
Melkoinen katkos, ei voi muuta sanoa.
Voi muuta sanoa.Saatanan tunarit! ???
No jos yrittää jotain positiivista saada niin toivotaan että tästä opittiinkin sitten roppa kaupalla eikä näin tulisi enää käymään.
Pääasia on että foorumi toimii taas.
Eipä varsinaisesti tähän forumiin kuulu mutta en viitisisi avata uutta ketjua.
Meneekö VWUltimate.com:n tunnukset vanhaksi vai mikä on kun en voi logata sisään enää?
Ei taide olla sillä forumilla moderaattoria tms. johon voisi ottaa yhteyttä, vai onko?
Kyllä minä ainakin pääsin ihan normaalisti. Muistathan, että jos olet vaihtanut tunnusta, se vanha jää edelleen kummittelemaan sisäänkirjautumisessa. Minulla ainakin on käynyt niin.
Kokeilin kaikkia mahdollisia entisiä ja nykyisiä tunnuksia ja salasanoja muttei mikään kelvannut. No, eipä mulla sinne muuta asia ollutkaan kuin olisi myynti-ilmoituksen laittanut.
6 tuntia yhteys foorumiin poikki,fb:ssä luvattu tiedotuksia ongelmista. Mitään ei ollut ::)
Taisi Juhannussimat kaataa servut... :P