Miten h:vetissä parkkivalon polttimo on vaihdon yhteydessä tarkoitus asemoida umpiossa olevaan reikäänsä takaisin ? Mitään näkyvyyttä umpion sisään ei ole ja tila on kädelle todella ahdas. Valon sytyttämällä polttimon saa gynegologin sormin ja lasin läpi katsoen jotenkin roplattua reikään , mutta ei fiksoitua mitenkään. Ohjekirja neuvoo tyhjentävästi "työntämään paikalleen" , mutta ei kiinnity , vaikka kuinka työntäisi.
Ite vaihdoin just pari viikkoa sitten, niin eikös ne vedetä ulos siitä mustasta lipuskasta, uusi polttimo lipuskaan ja tökätään vaan takaisin, ei ne itellä lukittaudu millään.
Itel on kyllä xenon ajovalot, että onko niissä sit fiksumpi systeemi
Se lipukka näissä halogeeneissakin on. Pois vetäessä lamppu kantoineen oli kevyesti kiinni reiässä , niin että piti hieman nyppäistä irti , mutta uudelleen asennuksen jälkeen heiluu pesässään kuin hullun m:kku ja putoaa varmasti umpion sisään ensimmäisessä kunnon töyssyssä.