Eli tuollaista herjaa, ja nyt tuntuu että lähes joka kerta tekee tuon puolilämpimällä koneella, kun eka kertaa kunnolla kiihdyttää. Ei kuitenkaan vaikuta käytännössä mihinkään muuhun, kuin että hehkun valo jää vilkuttelemaan niin pitkään, kun seuraavan kerran käynnistää auton uudelleen. Kiihtyy ja toimii normaalisti, eli ei mene "limp-modeen". Olisko hyvää linkkiä korjausohjeisiin, varaosanumeroita yms. Moottorikoodi BMR.
EDIT: Ja tuosta on tosiaan poistettu se EGR:n jäähdytys käytöstä, kun alkoi vuotamaan. Liekö jotain vaikutusta tähän asiaan :-[
Noniin, tämäkin riesa palasi kun kesä loppui. Eli tämähän on ollut tähän asti talviriesa, ja ensin silloinkin vain kovilla pakkasilla. Tänä kesänä teki sitten pari kertaa, ja nyt taas syksyn tullen jo monta kertaa, eikä vielä ole edes pakkaset. Eihän tuo sinänsä mihinkään muuhun vaikuta, kun ettei tuota kehtaa myydä tuossa kunnossa (ja pieni vaara tässä olis, että pitäis auto alkaa vaihtamaan). Osaisko joku heittää jonkinlaista arviota korjauksesta, ja että mitä se kustantaa?