Moi,
Mistä kannattaisi alkaa vikaa metsästämään? Sulakkeet on ehjät, releestä en tiedä (edes missä se on) :)
T. Mikko
Oletko tsekannut takapenkkien alla olevat piuhat ja liittimet (tai missä niitä nyt sitten onkaan)? Tuli mieleen, että olisiko voinut liitin irrota jos takapenkkejä on venkslattu nurin ja takaisin?
Lainaus käyttäjältä: mikko 66 - 19.04.15 - klo:16:15
Moi,
Mistä kannattaisi alkaa vikaa metsästämään? Sulakkeet on ehjät, releestä en tiedä (edes missä se on) :)
T. Mikko
Moi,
Piuhat ok.. Relettä ei ilmeisesti edes ole :(
Mistä ja miten kannattaisi jänniteitä mitata?
T.Miko
Katso toiseksi uusin aihe Suberb II alueelta. Siinä ongelmia tosin etupenkkien jatkuvan lämpenemisen kanssa mutta näet sieltä ainakin osanumeroita jne.
Mittaa ainakin tuleeko takapenkin liittimelle asti virtaa. Pykälää vanhempien vagien yleinen ongelma oli elementtien rikkoontuminen. Jos takapenkillä on ollut lastenistuimia tms niin voisi olla siitäkin kyse.
Eihän "window lock" ole päällä? Perinteisesti VAG kulkineissa "window lock" estää takalasien käytön lisäksi mahdolliset takapenkkien lämmittimet ja nelialueilmastoinnen takapenkkien säädöt. Ei tosin ole tietoa tai kokemusta Suberbistä, josko siinä on samalla tavalla.
Moi,
Kaikki eri variaatiot kokeiltu. Se tässä eniten ihmetyttää, etteivät edes kytkimet herää henkiin... Takanäyttö ( kello ja lämpötila) toimii..
T. Mikko
Moi,
Öhöm, Joku oli ottanut kokonaan pois lämmittimien sulakkeen :P
Elikkä vika oli taas allekirjoittaneessa.
T.Mikko