Tuli vaihdettua tuo kutos golffi seiskaan ja kun käytettynä ostin ei ihan kaikkia herkkuja ollut..
Onko kellään kokemusta jälkiasennetuista rekisterikilven valoista ja led perävaloista? Sanoivat vv-autossa että koodaus ei välttämättä onnistu ollenkaan.. Osien hinnaksi sanoivat 900â,¬ (saksasta tilaamalla saisi r valot 400â,¬+toimitus) rekisterikilven valot suomesta 55â,¬/kpl ja saksasta tilattuna 50â,¬/2kpl samat..
Millaisia kokemuksia?
Minä tilasin saksasta sekä takavalot, että rekisterikilven valot. Hyvin onnistui koodaus. En nyt oikein muista, mutta olikohan se niin, että ainoastaan rekisterikilven valot vaativat koodauksen. Asia joka kannattaa pitää mielessä on, että sisemmät vilkut (siis ne jotka ovat takaluukussa) vaativat johdotuksen. Eli johto pitää vetää ulommasta vilkusta sisempään vilkkuun.
Joo katselin videoita asennuksesta,
Asensitko itse vai laittoiko liike? Jos laittoi mitä veloittivat koko hässäkästä?
Asennutin liikkeessä (Uudenmaan Autovarustelu). En kyllä muista paljonko maksoi, olisiko ollut â,¬100-130.
Ostin eilen samanlaisen VII Golfin, jossa ei ole LED-takavaloja. Löytyikö joku luotettava myyjä, jolta sai valmiin paketin?