Olen tässä miettinyt että millainen tuo auton höyrypesu olisi? (siis ulkopinnoille)
Ajattelin seuraavan kerran kokeilla kun auto on taas sen verran likainen että pitäisi pestä.
Nyt kiinnostaisi että onko joku joskus kokeillut tälläistä menetelmään auton ulkopuoliseen pesuun?
Tietääkseni menetelmä ei ole kovin uusi mutta empä ole hirveästi kuullut puhuttavan asiasta.
Löysin tälläisen firman tuusulasta www.faststeam.fi (http://www.faststeam.fi)
Nyt on auto käytetty edellämainitussa firmassa höyrypesussa.
Auto pestiin sisältä,päältä, ilmastointi desinfioitiin sekä moottoritilakin pestiin siinä samassa.
Ulkopinnat höyrypestiin ja sitten päälle kovavaha, sisältä imurointi ja penkit höyrypestiin.
Ihan hyvää jälkeä kaverit teki omasta mielestäni.
Annoin vielä luvan kiinnittää heidän firmansa tarran oven sisäkarmiin että seuraavista pesuista saa -50% normi hinnasta.
Harmi että kyseinen firma on sen verran kaukana kotoa että en varmaan kovin aktiivisesti peruspesuja siellä hoidata.
Hintaa tuli tuon 129â,¬ koko lystille (Groupon tarjous).
Vein aamulla ja hain töitten jälkeen iltapäivällä pois.
Täälläkin auto parhaillaan Fast Steamissa 129 euron putsauksessa. Ei ole paha hinta 5 tunnin sisä- ja ulkopesusta vahauksineen, mutta onkohan WannabeDJ:llä kokemusta sanoa, miten settiin kuuluva kovavaha on pitänyt?
Lainaus käyttäjältä: Vitalis - 29.07.14 - klo:11:08
Täälläkin auto parhaillaan Fast Steamissa 129 euron putsauksessa. Ei ole paha hinta 5 tunnin sisä- ja ulkopesusta vahauksineen, mutta onkohan WannabeDJ:llä kokemusta sanoa, miten settiin kuuluva kovavaha on pitänyt?
Kyllähän tuo on pysynyt suhkot hyvin tuossa autonpinnalla että ihan positiivinen yllätys! ei ihan hukkaan heitetty 129â,¬ ;)
Olisin viemässä autoa samaisiin hoitoihin kuin ylläolevat. Onko muilla tullut kokemuksia paikasta?
Ohuesti aiheen sivuun menee tää kommentti:
Miten voi kukaan elättää itsensä jos ottaa 129â,¬ 5h työstä. Vaikka tilat olisivat ilmaiset, katolla oma tuulivoimala ja pihassa pohjaton kaivo.. Niin silti
Joko työ ei vie 5h, tilat on ilmaiset tai sitten ei makseta veroja.
Tai sitten on pääomasijoittaja joka ei välitä rahoistaan.
Tuolla alussahan mainittiin että kyseessä on Groupon tarjous = luokkaa -50% ellei enemmänkin ns. normi-hinnasta. Itsekin noita tarjouksia usein käyttäneenä juuri auton pesussa, huollossa tms. voi saada jopa -80% alennuksen. Nytkin on oma kottero menossa 30;- ilmastointihuoltoon, sisältäen 300g kylmäainetta, eikä ollut vastaavasta huollosta pahaa sanottavaa n. vuosi sitten silloiseen autoonikaan 8)