VAGarena.fi

Tekniikka => Elektroniikka => Aiheen aloitti: Ironic32 - 06.11.12 - klo:16:38

Otsikko: Kokemuksia apukäynnistimistä / apustarteista / starttibuustereista
Kirjoitti: Ironic32 - 06.11.12 - klo:16:38
Rakkaalla lapsella monta nimeä, mutta siis kokemukset noista apustarttereista kiinnostais. Bilteman / Motonetin laitteet vaihtelevat hintahaarukassa 30 - 150 eur ja lieneepä kalliimpiakin tarjolla.

Kiinostaisi nuo n. 100 eur hintaluokassa olevat laitteet, eli tekeekö niillä mitään (esim. noilla Bilteman / Motonetin kamppeilla)?

Sinänsä ei välttämättä ole tarvetta kompuralle, ledivalolle ja 7 eri usb-portille, joita näyttää olevan joissakin tarjolla, mutta ei toisaalta haittaakaan. Pääasiallisin tarve kuitenkin tarpeen tullen saada auto käyntiin, jos oma akku päässyt heikkoon happeen.

Minkäslaisia laitteita teillä on käytössä?
Otsikko: Vs: Kokemuksia apukäynnistimistä / apustarteista / starttibuustereista
Kirjoitti: vasara - 06.11.12 - klo:16:56
Itellä on tuommonen Bilteman halpis. Seuraavista ensimmäinen.
http://www.biltema.fi/fi/Etsi/?query=apuk%C3%A4ynnistin (http://www.biltema.fi/fi/Etsi/?query=apuk%C3%A4ynnistin)

Hyvin sillä on saanut vanhan kesämersun käyntiin.
Kaapelit saisi tosin olla pidemmät. Lisäksi kompura antaa ilmaa aika hitaanlaisesti.